Anamē

Anamē składa się z dwóch producentów – Marcusa Schossöw (znanego również z pracy pod pseudonimem Gardenstate) i Thomas Sagstad. Ich przyjaźń wyłoniła się z fali undergroundowej muzyki house, która na początku XXI wieku uderzyła w Skandynawię. Duet wcześnie wydał liczne, przekraczające granice gatunkowe kolaboracje w legendarnych wytwórniach Global Underground i Ministry Of Sound zanim rozpoczęli karierę solową.

Ich solowe kariery zaprowadziły ich na cały świat, gdzie współpracowali ze znanymi artystami takimi jak Swedish House Mafia, Tiesto, Kaskade, Dirty Vegas i grali na wszystkich kontynentach przez prawie dwie dekady. Przez cały czas swojej kariery pozostali najlepszymi przyjaciółmi – pracowali ze sobą zarówno na scenie jak i poza nią.

W 2019 roku, tuż przed wybuchem globalnej pandemii, Marcus rozpoczął pracę nad swoim nowym projektem Gardenstate. Mimo że Thomas nie mógł dołączyć do projektu w pełnym wymiarze godzin, pozostał przy nim i pomagał w kreatywnej i biznesowej stronie projektu.

Jeden album, wyprzedana edycja winylowa, 12 milionów wyświetleń (i wciąż rośnie), 2. miejsce na liście przebojów dance w USA i Kanadzie, duże wsparcie radiowe od BBC Radio 1, światowa trasa koncertowa jako support Above & Beyond – występy na wyprzedanych koncertach w Red Rocks, Creamfields, Drumsheds, Untold, Echostage i wielu innych – Gardenstate odcisnęło swoje piętno na scenie dzięki swemu przekraczającemu granice gatunkowe, swobodnemu podejściu do muzyki klubowej. W połowie 2021 r. artyści zebrali się w studiu, by napisać muzykę na kolejny album. Jednak szybko zdali sobie sprawę, że muzyka przerasta ich wyobraźnię i możliwości projektu Gardenstate. I tak narodziło się Anamē (po staronorwesku – adaptować).

W 2022 roku zespół przygotował imponującą listę autorskich wydawnictw, kolaboracji i remiksów, które ukażą się za pośrednictwem takich wydawnictw jak Rejected, Petit Matin i ich macierzystego Anjunabeats. Ponadto, artyści wracają na trasę – grając w klubach i na festiwalach na wszystkich kontynentach. Na koniec warto wspomnieć, że na początku 2023 roku zapowiadany jest pierwszy album Anamē, który ukaże się nakładem ich rodzimej wytwórni Anjunabeats.

Podziel się