Genix

Twórczość Genixa ma głębokie korzenie w muzyce tanecznej, a jego kariera, od debiutu w 2003 roku, intensywnie się rozwija. Stał się ostoją Anjunabeats, wydawał w Armind, Vandit Records, Enhanced Records i Reset Records. Współprace u boku światowej elity spowodowały, że zdobył bardzo znaczącą pozycję na elektronicznej scenie.

Obecnie, dzięki nowym, wybuchowym brzmieniom, jego występy są jednymi z najbardziej ekscytujących w imponującej stajni Anjunabeats.

Współpraca przy remixach z artystami takimi, jak Armin van Buuren, Above & Beyond, Gabriel & Dresden i Cosmic Gate, spowodowała, że na dobre zagościł na scenie. Jego twórczość to wysokooktanowy koktajl, łączący elementy trance, techno, house i progressive. Zamiłowanie Genixa do łączenia bezpośrednich dźwięków z oszałamiająca melodią i piękną atmosferą powoduje, ze jest w awangardzie świata trance.

Po raz pierwszy zyskał popularność jako rezydent i promotor legendarnej brytyjskiej nocy klubowej Passion. Występując obok największych DJ-ów sceny zgromadził bogactwo wiedzy i doświadczenia, które dałyby mu solidne fundamenty do dalszego rozwoju swojej kariery. Zanim na początku XXI wieku postanowił skupić się na produkcji, chciał zrozumieć co tak naprawdę działa na parkiecie.
Szybko stało się jasne że jest równie utalentowany w studio, jak za deckami. Po sukcesie remixu „Standing On The Shore”, który stał się wielkim hitem w BBC Radio 1, przez lata zremiksował wielu najlepszych ze sceny transowej, w tym Above & Beyond, Markusa Schulza i Sandera Van Doorna.

Po latach budowania swojego nazwiska poprzez wydawnictwa w kultowych wytwórniach trance, w 2013 roku rozpoczął długi i udany związek z liderami wytwórni Anjunabeats.

Jego talent pozwolił m grać na największych scenach Wielkiej Brytanii, Europy, ostatnimi czasy Azji, na Bliskim Wschodzie i na Ibizie. Ustanowił też rekord Guinnessa za najdłuższy set DJ-ski w historii, trwający 84 godziny. Niedawno pobił też rekord świata w grze DJ set na najwyższej zarejestrowanej wysokości lądowej, grając w Mount Everest Base Camp na wysokości 5500 metrów nad poziomem morza. Supportował Above & Beyond na ich trasach na całym świecie, w tym w New York Expo Centre, The Gorge Amphitheater w Waszyngtonie i O2 Arena Pradze (w ramach imprezy ABGT350), a także na festiwalach, jak Tomorrowland, Creamfields, Dreamstate i A State of Trance.

Jego uznana kompilacja „Anjunabeats Worldwide 09” z 2019 roku zdobyła ponad 1,2 miliona streamów i zaowocowała niezwykle udaną światową trasą koncertową.

Jego długo oczekiwany debiutancki album „199X” ukazała się we wrześniu 2021 r., prezentując pełen zakres stylów Genixa,

Podziel się