Sunny Lax

Levente Marton, lepiej znany jako Sunny Lax, to światowej sławy węgierski artysta, DJ i producent muzyczny.

Jako nastolatek Levente był zapalonym entuzjastą tworzenia muzyki elektronicznej i było tylko kwestią czasu, kiedy jego hobby i pasja stały się pełnoetatowym zawodem. Szybko zdobył niezbędne doświadczenie i wiedzę, aby wdrożyć do swojej muzyki najnowsze i najwyższej klasy techniki produkcji, z czego jest teraz znany na całym świecie. Jego ciężka praca i poświęcenie opłaciły się. Gdy miał zaledwie siedemnaście lat, Levente wziął udział w dwóch głównych węgierskich konkursach remiksów. Tam narodził się Sunny Lax.

Pierwszy muzyczny kamień milowy Sunny Lax nastąpił w 2005 roku, kiedy wysłał swoje dzieło „PUMA” do Anjunabeats – jednej z najsłynniejszych na świecie wytwórni muzyki elektronicznej, założonej przez legendarne trio Above & Beyond. Paavo, Tony i Jono, tworzący trio Above & Beyond, byli tak zachwyceni jego demo, że grali płytę całymi tygodniami. Pierwsza EPka Sunny Lax, zawierająca zarówno „PUMA”, jak i „Cassiopeia”, została wydana i w krótkim czasie największe nazwiska w branży okazały swoje pełne poparcie. Wśród nich był ówczesny numer 1 na świecie DJ Armin van Buuren, który uczynił „PUMA” płytą tygodnia w swoim słynnym na całym świecie programie radiowym „A State of Trance”. Polubił go tak bardzo, że pozwolił mu pojawić się na legendarnym albumie kompilacyjnym Armina ASOT Yearmix w 2005 roku.

Po tych sukcesach, Levente wkrótce zaczął otrzymywać zamówienia na remiksy od prawie każdej dużej wytwórni na scenie muzyki dance. Do dnia dzisiejszego to się nie zmieniło i Sunny Lax stał się nie tylko powszechnie znaną marką z Anjunabeats, ale jednym z najgorętszych producentów.

W ciągu ostatnich lat Levente stworzył hymny trance, takie jak „Blue Bird”, „Reborn”, „Miqul” i „Misgrey”, i kontynuował współpracę z kluczowymi wytwórniami, takimi jak Anjunabeats, Mondo, AVA Recordings i Deep Blue. W tym samym czasie tworzył remiksy dla wszystkich największych wytwórni i czołowych artystów sceny, takich jak Above & Beyond, Super8 & Tab, Darren Tate, Lange, Daniel Kandi i Nitrous Oxide, żeby wymienić tylko kilka.

W 2015 roku osiągnął nowe szczyty w swojej karierze DJ-skiej dzięki swojej pierwszej trasie po Ameryce Północnej z Genixem. Podbili siedem miast od Nowego Jorku po San Francisco i cały świat dzięki muzycznej kolaboracji „Black Water / Seven” – uszczęśliwiając wielu fanów i docierając do jeszcze większej liczby nowych fanów. Po tej pierwszej udanej trasie miał szansę otworzyć legendarny festiwal Dreamstate przed 10 tysiącami ludzi. Levente kilkakrotnie koncertował nie tylko w Ameryce Północnej, ale i na całym świecie, z trasami i koncertami od Europy, przez Azję i Australię, grając na największych scenach i klubach, a także na prawie każdym większym festiwalu od Tomorrowland, The Weekender po Dreamstate.

Napięty jest nie tylko harmonogram trasy Sunny Lax, ale także jego harmonogram wydań. Dzięki nowej EP-ce „Controlled Chaos” wydanej w Anjunabeats, świat może przygotować się na przejęcie elektronicznej władzy przez Sunny Lax!

Przygotuj się, bo najlepsze dopiero nadejdzie!

Podziel się