Kai Tracid

„Nie obchodzą mnie gatunki muzyczne – muzyka to emocje.”

Kai jest niemieckim producentem, DJ-em i autorem tekstów, znanym od połowy lat 90. z pionierskiej pracy nad połączeniem trance’u i acid.

Według 100tracklist jego Cooperation DT64 był najczęściej odtwarzanym utworem techno w 2020 i najlepiej sprzedający się utwór techno 2020 na Beatport.

„Freedom of expression“, „303 State” czy „Wrong or Right” zajęły 1 miejsce na liście Top3 Beatport Techno Charts i był odtwarzany ponad 13 milionów razy na Spotify.

Na początku lat 90. muzyk samouk pracował dla Franka Fariana, od którego wiele się nauczył o miksowaniu i produkcji. Platynowe i Złote Rekordy były tego efektem.

Punktem przełomowym w karierze Kai’aTracida był rok 1997. Swoim pierwszym singlem Your Own Reality podbił rynek niemiecki.

Międzynarodowy sukces przyszedł rok później wraz z wydaniem piosenki „Liquid Skies”. Obydwa utwory pojawiły się później na debiutanckim albumie „Skywalker 1999”.

Utwory z drugiego albumu Tracida „Trance & Acid” są nadal grane na całym świecie przez renomowanych DJ-ów Techno z listy A.

Kai wystąpił na największych światowych imprezach, takich jak Timewarp, Mayday,

Tomorrowland, Parookaville, Creamfields, EDC i Dreamstate.

Podziel się