Markus Schulz

Przez ostatnie 10 lat Markus Schulz stworzył wiele indywidualne tożsamości muzycznych – progressive, trance & house, wszystko w unikalnym brzmieniu fusion. Połączonenie jego głównych setów DJ-skich; albumów wydanych przez wytwórnie Armada i Coldharbour oraz bardzo znane audycje radiowe Global DJ Broadcast, umieściło go na czele amerykańskiej rewolucji EDM. Ten sukces znalazł odzwierciedlenie w cotygodniowych setach granych dla dziesiątek tysięcy, a nawet milionów słuchaczy GDJB oraz albumach, entuzjastycznie przyjmowanych przez krytyków, wtakich, jak „Do You Dream?” czy „Scream”. W 2008 roku Schulz znalazł się na 10. miejscu listy Top 100 DJ Mag i od tego czasu utrzymuje się na wysokich pozycjach. Posiada tytuł „Najlepszego DJa w Ameryce” przyznany przez magazyn „DJ Times” w latach 2012-2013. Grając ponad 150 koncertów rocznie, stał się najbardziej zajętym międzynarodowym DJ-em grającym w Stanach Zjednoczonych.

Poprzez swoją naturalną interakcję z publicznością, bezbłędne miksowanie harmoniczne, intuicyjny wybór melodii, jego słynne sety zachwycił tłumy w każdej większej metropolii. Kariera dj’ska Schulza przebiegała w dużej mierze równolegle z producencką. Na początku lat dziewięćdziesiątych, koncentrując się na zapleczu pomiędzy trance a progressive, zaczął docierać do coraz większej liczby odbiorców. Jego kariera nabrała znacznego, kiedy w 2004 roku podpisał kontrakt z agencją DJ-ów wagi ciężkiej – David Lewis Productions (współpracującą również x Arminem van Buurenem).

Teraz jest stałym bywalcem największych i najbardziej znanych klubów, aren i festiwali na świecie, co tydzień przedstawia swoją niepowtarzalną wizję progresywnego transu. W Europie rozbił bank na Transmission, Nature One, Dance Valley, Electronic Family, Sunrise i Tomorrowland. Zagrał też na Creamfields, Global Gatherings i grał w setach na Space, Miami, Avalon w Los Angeles i Amnesia na Ibizie. W Stanach, na największych festiwalach Electric Daisy, Nocturnal i Ultra dało się odczuć presję Schulza. Wzniecał też zamieszanie w Azji Południowo-Wschodniej i Australii. Schulz przez 4 lata z rzędu znalazł się w pierwszej dziesiątce światowego rankingu DJ Mag, regularnie plasuje się na listach przebojów FTB, Trance Addict i Trance Podium jako drugi pod względem wielkości spinner trance. Wygrał Best American DJ na IDMA w 2008 roku.

Podziel się