Menno de Jong

Menno de Jong jest znany przede wszystkim jako DJ i producent trance, mający ogromne grono fanów na całym świecie. Mieszka w Amsterdamie w Holandii, urodził się 17 marca 1984 roku i od najmłodszych lat interesował się muzyką — zarówno klasyczną, jak i nowoczesną.

Klasyczne wykształcenie na pianinie i niesamowita pasja do muzyki sprawiły, zaczął grać i produkować jako DJ jako bardzo młody człowiek. Po raz pierwszy dał się poznać jako producent, wydając „Guanxi” w brytyjskiej wytwórni Anjunabeats w 2004 roku. W następnych latach szturmem podbił scenę Trance z takimi singlami, jak „Tundra”, „Last Light Tonight”, „Spirit”. ’, 'Turtle Paradise’, 'Never Lose The Magic’, 'Place In The Sun’ z wokalem Ellie Lawson i wiele innych. To spowodowało, że stał się ulubieńcem czołowych DJ-ów tego gatunku, w tym Tiësto, Armina van Buurena i Paula van Dyka. Liczne remiksy utworów, takich jak „Mark Otten – So Serene”, „Karen Overton – Your Loving Arms”, „John O’Callaghan ft. Ria – I’ll Follow” oraz klasyka „Hydra – Affinity” również okazały się popularne w Społeczności trance’owej.

Występował w najważniejszych klubach i fna estiwalach na całym świecie, w tym Tomorrowland, Dreamstate, A State Of Trance, Amnesia Ibiza i Amsterdam Dance Event.

Po współpracy z wieloma wiodącymi wytwórniami Menno ostatecznie podpisał kontrakt z Black Hole Recordings w 2013 roku, gdzie zaczął wydawać utwory w legendarnym wydawnictwie In Trance We Trust. Dzięki temu ukazały się niektóre z jego największych dotychczasowych wydawnictw, wśród których znalazły się melodyjne arcydzieło „Any Other Day”, klubowy hymn „Creatures Of The Night” z kanadyjskim wokalistą Noire Lee, seria trzech singli inspirowanych Psy i Tech zatytułowanych „Abhyasa”, „Ahimsa”. ’ i 'Ananda’, a ostatnio współpracował z Adamem Ellisem przy produkcji tego, co okrzyknięto jednym z największych wokalnych nagrań Trance współczesnych czasów: Set To Sail z Kate Louise Smith.

W wyniku tej serii udanych wydawnictw Menno został poproszony o objęcie stanowiska kierownika ds. A&R w In Trance We Trust w 2014 roku, stając się twarzą wytwórni, z jedną z najbogatszych historii w tym gatunku i zapewniając platformę dla przyszłych gwiazd Trance.

Podziel się