Nifra

Zawód DJ-a to zawód uprzywilejowany. Nagrodą jest możliwość łączenia się z innymi ludźmi na całym świecie, którzy podobnie jak Nifra kochają muzykę.
Dziś współpracuje z czołową agencją managerską i bookingową międzynarodowej gwiazdy Markusa Schulza, Schulz Music Group, a także jedną z najważniejszych wytwórni Coldharbour Recordings. Urzekła swoich fanów swoją szczególną mocą melodyjnego trance’u i ciepłą osobowością.

Nikoleta Frajkorova urodziła si.e na Słowacji. Jej miłość do muzyki rozkwitła w dzieciństwie, a gdy była nastolatką, muzyka elektroniczna stała się dla niej najważniejsza. Jej ciężka praca i umiejętności DJ-skie zostały nagrodzone możliwością zagrania u boku najlepszych światowych spinnerów przejeżdżających przez jej kraj; takich jak Tiesto, Paul van Dyk i Armin van Buuren.

Jej sukces na Słowacji przyciągnął uwagę pochodzącego z Miami Markusa Schulza; gdzie jej debiut producencki „Ready” wydany przez Coldharbour Recordings w 2008 roku stał się nie tylko ulubionym hitem dla fanów, ale także znaczącym przełomem.

W następnych latach Nifra coraz częściej występowała poza swoim krajem ojczystym, na festiwalach, takich jak np. A State of Trance w Holandii. Jej miłość do Holandii w końcu skłoniła ją do nazwania Amsterdamu swoim stałym domem.

Oprócz kontynuowania działalności produkcyjnej i koncertowania, wkroczyła również w świat radia; początkowo z Be Progressed, a teraz co miesiąc z uznanym Rebel Radio na kanale trance Digitally Imported.

Dalszy sukces w Coldharbour został osiągnięty dzięki hymnowym utworom, takim jak „Dark Harbour” i „Athena”, a w 2014 roku Nifra dołączyła do szeregów Schulz Music Group. Po raz pierwszy otworzyły się przed nią drzwi publiczności w Ameryce Północnej – w tym na słynnym Ultra Music Festival w Miami, a także zapowiadany Transmission w Bratysławie. Jej więź z coraz większą publicznością była coraz silniejsza, dzięki czemu stała się jedną z czołowych postaci kobiecych reprezentujących scenę muzyki tanecznej.

Rok 2015 był monumentalną zmianą dla Słowaczki, prawdopodobnie dzięki jej największemu dotychczasowemu sukcesowi, jakim była jej pierwsza kompozycja z wokalem, u boku Seri w „Army of Lights”. Po tym sukcesie miała szanse zagrać jako headliner w szanowanych miejscach, takich jak Avalon w Los Angeles i Ministry of Sound w Londynie. Jej rok zakończył pracę u boku jej mentora Markusa Schulza, w ramach jego projektu City Series Collection.

W 2016 roku jej gwiazda zabłysnęła jeszcze bardziej, kiedy to odegrała integralną rolę na trasie „Watch the World” Schulza, demonstrując wszechstronność jako DJ-ki. Wraz z oryginalną produkcją „Rebel” jej remiksy „Love Me Like You Never Did” z Watch the World, a także „Mangata” Dimension spotkały się z dużym uznaniem, przyczyniając się do jej występów na pierwszej nowojorskiej edycji Dreamstate.

Podziel się